Terminy i ceny
- termincena
- termin:01.03 - 30.03.2025cena:4 560 EUR + 1 000 PLNRezerwuję
- termin:18.10 - 16.11.2025cena:4 560 EUR + 1 000 PLNRezerwuję
Wyprawa przez Tajlandię, Laos, Wietnam i Kambodżę, która sprawi, że zatopisz się w odmiennych kulturach Azji oraz poznasz osobliwości przyrodnicze tej części świata. Odwiedzisz m.in. egzotyczny Bangkok, świątynie Angkor Wat w Kambodży i zakosztujesz lokalnych przysmaków. Czekają na Ciebie czerwone i żółte wydmy, malownicza laotańska dżungla, bajeczne plaże, wodospady, magiczne skały Bai Tu Long Bay w Wietnamie. Zobaczysz słynne tunele Wietkongu i będziesz podglądać codzienne życie pływając łodzią w delcie Mekongu.
Wylot z Polski i przylot do Bangkoku kolejnego dnia, zakwaterowanie. Spacer po okolicy i kolacja na lokalnych bazarach. Pierwsze spotkanie z wyjątkową kuchnią tajską.
Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!
Tego dnia zobaczymy m.in. Świątynie Szmaragdowego Buddy, Wielki Pałac, Świątynię Leżącego Buddy oraz położoną nad brzegiem rzeki Wat Arun. Popłyniemy łódką po kanałach najstarszej dzielnicy Bangkoku, gdzie będziemy oglądać życie mieszkańców domów na wodzie. Wieczorem wyjazd do Laosu.
Przekroczymy granicę słynnym Mostem Przyjaźni i przejedziemy do stolicy Laosu - Vientiane. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy najstarszą buddyjską pagodę w Vientianie – Wat Si Saket, muzeum sztuki sakralnej znajdujące się w świątyni Haw Pha Kaew. Odwiedzimy Pha tha Luang - najważniejszy narodowy zabytek, symbol suwerenności, jedności i religii Laosu. Odpoczniemy przy fontannie oglądając kopie łuku triumfalnego Patuxai. Udamy się także do niezwykłego Parku Buddy wypełnionego kamiennymi, finezyjnymi rzeźbami ogromnych rozmiarów stworzonych przez szalonego architekta zainspirowanego sztuką tego regionu Azji. Po kolacji w jednej z restauracji nad Mekongiem udamy się na nocny targ z pamiątkami.
Przejazd do Luang Prabang. Po drodze warto zwrócić uwagę na lokalną zabudowę i organizację laotańskiej wsi. Po zakwaterowaniu udamy się na wieczorny spacer po przepełnionym magią, najładniejszym miasteczku Laosu.
Kilkugodzinny pełen uroku rejs po Mekongu zakończony zwiedzaniem jaskiń Pak Ou. W jaskiniach znajduje się ok. 2,5 tysiąca posągów Buddy postawionych tu przez miejscowych z okazji świąt buddyjskich. Rzeźby te składają się na unikalny klimat tego miejsca.
Komu będzie mało zwiedzania może udać się do okolicznych wodospadów Tad Sae (ich znany odpowiednik Kung Si zobaczymy za kilka dni). Pozostali w tym czasie chłoną atmosferę Luang Prabang.
Udamy się do jednej z tradycyjnych wiosek laotańskich poza głównymi szlakami turystycznymi w towarzystwie doświadczonego lokalnego przewodnika. Droga do wioski prowadzi przez malownicze tereny. Po południu dotrzemy do wioski, gdzie zapoznamy się z życiem mieszkańców wyznaczanym przez rytm natury, toczącym się z dala od udogodnień zachodniego świata. Noc spędzimy w jednym z domów.
Kontynuujemy trekking ku wodospadom Kung Si. Po drodze odwiedzimy jaskinię, która służyła jako schron podczas wojny indochińskiej. Podziwianie wodospadów, możliwość kąpiel w turkusowej wodzie. Powrót do Luang Prabang.
Zwiedzanie dawnej stolicy Laosu. Miasto pełne jest buddyjskich świątyń i francuskiej architektury. Zobaczymy m.in. Pałac Królewski, świątynię położoną na wzgórzu Pussi, skąd roztacza się piękny widok na okolice. Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli możliwość zobaczenia pudży (obrządku buddyjskiego), posłuchania mantr śpiewanych przez wyznawców. Po południu przelot do Wietnamu. Zakwaterowanie w Old Quater i wieczorny spacer po klimatycznym starym mieście Hanoi.
Jedziemy do portu w Halong City, skąd rozpoczynamy dwudniowy rejs po zatoce Bai Tu Long. Położona na północ od znanej zatoki Halong, Bai Tu Long jest równie malownicza, przy dużo mniejszej ilości odwiedzających. Po zaokrętowaniu ruszamy w kierunku widocznych na horyzoncie ostańców wapiennych. W międzyczasie zjemy lunch. Po południu wycieczka na kajakach, chętni mogą skorzystać z kąpieli w morzu. Wieczorem czas wolny na łodzi, aby zmierzyć się z wietnamskimi łamigłówkami lub zebrać grupę przy grze planszowej. Będziecie także mogli spróbować szczęścia w połowach kałamarnic lub po prostu wypić koktajl i cieszyć się spokojną nocą w zatoce. Nocujemy w kajutach na łodzi.
Po śniadaniu zobaczymy ciekawą jaskinię Thien Canh Son, urozmaiconą przyrodę i przede wszystkim magiczne skały wystające ponad taflę wody. Podczas rejsu powrotnego do portu będziemy jeść lunch i podziwiać bajkową scenerię zatoki. Późnym południem powrót do Hanoi.
Zwiedzanie stolicy Wietnamu. Zobaczymy Van Mieu (Świątynia Literatury) miejsce kultu Konfucjusza, katedrę św. Józefa, tragiczne muzeum więzienia Hoa Lo. Udamy się także na Plac Ba Dinh gdzie znajduję się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu Ho Chi Minha. Przejdziemy się po przyjemnym parku otaczającym jezioro Hoan Kiem i odwiedzimy świątynie Ngoc Son stojącą na małej wysepce na jeziorze. Spacer będziemy przerywać licznymi przystankami na lokalne przysmaki, kawę i świeże soki z owoców. Nocny przejazd do zabytkowego miasta Hue.
Dalszy przejazd do urokliwego Hoi An. Miasteczko to było niegdyś prężnym portem morskim na jedwabnym szlaku. Z czasów świetności pozostała zabudowa chińska i japońska. To właśnie te niskie, pomalowane na żółto chaty z drewnianymi okiennicami tworza unikalny klimat miasteczka. Centrum Hoi An najlepiej odkrywać pieszo lub na rowerach, i tak też uczynimy. Po południu opcja relaksu na jednej z pobliskich plaż.
Zwiedzanie zabytkowego, wpisanego na listę UNESCO miasteczka, malowniczo położonego nad rzeką. Zobaczymy XVII wieczny kryty most japoński, wystrój jednego z zabytkowych domów chińskich kupców, liczne świątynie i assembly halls. Chętni mogą wieczorem udać się na degustację połączoną z lekcją gotowania lokalnych przysmaków (koszt ok. 25 USD).
Strefa archeologiczna My Son to święte miejsce starożytnej Azji. Pospacerujemy pośród liczących 1,5 tyś lat ruin zespołów świątynnych zbudowanych przez cywilizację Czamów, otoczonych gęstwiną zieleni i górami. Wieczorem relaks w romantycznie oświetlonym Hoi An. Nocny przejazd do Nha Trang.
Relaks w nadmorskim kurorcie Nha Trang. Odpoczniemy na białej plaży. Osoby preferujące aktywny odpoczynek mogą udać się do parku rozrywki, na nurkowanie lub snorkelling. Po południu chętni mogą skorzystać z kąpieli błotnych. Nie zabraknie też pysznego jedzenia - owoce morza i bogaty wybór street food.
Przejazd do wioski rybackiej Mui Ne. Zakwaterowanie. Plażujemy lub spędzamy czas aktywnie - Mui Ne to świetne miejsce na spróbowanie kite-surfingu.
Pojedziemy zobaczyć czerwone i białe wydmy. Po drodze zahaczymy o wioskę rybacką, gdzie zobaczymy codzienną pracę rybaków i ich rodzin w wiosce rybackiej. W tym regionie rybacy używają charakterystycznych kolorowych kutrów lub okrągłych koszy - nawigacja takim koszem to prawdziwy majstersztyk, który przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć. Pobrodzimy też w wodzie spacerując po dnie czerwonego kanionu. Po południu czas na relaks w spa lub plażowanie.
Do południa ostatnie chwile na plaży. Po południu przejazd do Ho Chi Minh City.
Dzień przeznaczony na odkrywanie różnych oblicz Sajgonu. Zaczniemy od części, w której najlepiej widać okres francuskiej kolonizacji miasta - udamy się na Plac Lam Son gdzie znajdują się historyczne hotele, kolonialny francuski gmach opery i liczne kina. Przejdziemy się wzdłuż Dong Khoi – ulicy, przez którą Sajgon nazwany został Paryżem Wschodu. Następnie zatopimy się w mroczniejszy okres z historii miasta (i kraju) - zwiedzimy muzeum Pozostałości Wojennych poświęcone wojnom Indochińskim. Wieczorem chętni udadzą się na poznawanie miasta z punktu widzenia typowego mieszkańca - a więc na motorze. W trakcie wycieczki motorem zatrzymamy się przy popularnych stoiskach z lokalnymi przekąskami (koszt ok. 75 USD). Pozostali mogą udać się do jednego z licznych barów na dachach wieżowców, gdzie przy koktajlach można podziwiać to gigantyczne miasto z lotu ptaka.
Zwiedzanie okolic Ho Chi Minh - między innymi słynne tunele Cu Chi, w których ukrywało się 18 tyś partyzantów chłopskich w czasie wojny z USA. Zobaczymy część z liczącej 200 km siatki tuneli w której mieściły się kuchnie, szpitale, składy broni, sypialnie itp. Będziemy mieli możliwość przejścia się jednym z wąskich tuneli. Zwiedzamy tunele Ben Duoc - te oryginalne i mniej przystosowane do masowej turystyki, co daje bardziej realistyczne wyobrażenie o tym miejscu. Spróbujemy głównego pożywienia żołnierzy - juki. Wieczorem relaks na jednej z tętniących życiem uliczek Sajgonu.
Przejazd do delty Mekongu i zaokrętowanie. Pływamy łodzią podglądając codzienne życie Wietnamczyków. Nocleg w bambusowych chatkach nad brzegiem Mekongu lub hotelu.
Kolejny dzień wycieczki. Rano płyniemy na targ wodny, gdzie zobaczymy łodzie wyładowane po brzegi ananasami, kokosami itp. Tego dnia wieczorem przyjazd do miejscowości Chau Doc, przy granicy z Kambodżą.
Z Chau Doc płyniemy łodzią do Phnom Penh. Wieczorem czas wolny.
Zwiedzamy stolicę Kambodży. Zobaczymy Pałac Królewski i Srebrną Pagodę. Aby poznać i zrozumieć tragiczną historię tego niezwykłego państwa udamy się na Pola Śmierci i do więzienia S – 21 (obecnie muzeum), w którym Czerwoni Khmerzy przetrzymywali i torturowali przedstawicieli kambodżańskiej inteligencji.
Przejazd do Siem Reap - tętniącego życiem miasteczka, będącego bramą do Angkor Wat. Zakwaterowanie. Spacer po rozrywkowym, pełnym klimatycznych restauracji miasteczku. Pójdziemy także na nocny targ, gdzie będzie można spróbować słynnego masażu stóp – rybkami. Spróbujemy też lokalnych przysmaków.
Zwiedzanie jednego z najwspanialszych, a z pewnością największego, kompleksów świątynnych na świecie - Angkor Wat. Zapomniany przez stulecia porósł dżunglą, aby zostać odkryty dla świata ponownie w XIX wieku. Główna świątynia Angkor Wat, z charakterystycznymi wieżami, cieszy się ogromną popularnością, dlatego po obejrzeniu wschodu słońca nad wieżami Angkor Wat skupimy się na mniej uczęszczanych świątyniach, w tym naszej ulubionej - Preah Khan. Odwiedzimy również taras słoni i taras trędowatego króla, świątynie Tha Prom i Bayon.
Tego dnia pojedziemy do świątyń Banteay Srei i Banteay Samre. Po południu wizyta w pływającej wiosce na jeziorze Tonle Sap, gdzie zobaczymy pływające wioski i zapoznamy się z ich mieszkańcami.
Powrót do Bangkoku. Czas wolny, ostatnie zakupy. Wieczorem wylot, przylot do Polski kolejnego dnia.
Ubezpieczenie podróżne Signal Iduna Bezpieczne Podróże ŚWIAT Super:
1 000 PLN
Koszt około 5 USD.
Hanoi, Hoi An lub Sajgon. Koszt około 40 USD.
Koszt około 25 USD.
Koszt około 120 USD.
Koszt około 100 USD.
Koszt około 70 USD.
Wizy można uzyskać online na stronie www.evisa.gov.kh lub na wybranych przejściach granicznych. Koszt wizy (30 usd) nie jest wliczony jest w sumę wydatków lokalnych
Jeśli przybywamy do Kambodży przez granicę lądową lub rzekę, otrzymujemy wizę w miejscu przybycia.
Koszt to ok 30 dolarów (tutaj może ulec zmianie) plus ok. 5–15 dolarów „opłaty stemplowej” (opłata zależy od nastroju urzędnika w danym dniu).
Na lotnisku albo przejściu lądowym możemy wyrobić Visa on Arrival, koszt: ok. 40 USD.
Wymagane zdjęcie - potrzebne 2 fotografie paszportowe o wymiarach 4x6 cm.
Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od wjazdu do Wietnamu oraz wizę wietnamską.
O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju, np. w Warszawie. Koszt wizy jednokrotnego wjazdu wynosi ok. 200 PLN, płatne w Ambasadzie.
O wizę można ubiegać się również za pośrednictwem Internetu (tzw. e-wiza). Wiza elektroniczna uprawnia do jednokrotnego wjazdu do Wietnamu w celach turystycznych. E-wiza może zostać wydana na okres czasu nie dłuższy niż 30 dni. Na podstawie e-wizy Urząd Kontroli Ruchu Granicznego Wietnamu wystawia na przejściu granicznym pozwolenie na pobyt.
E-wizę można wykupić pod poniższym linkiem, koszt około 26 USD, czas oczekiwania 3 dni robocze.
Po otrzymaniu wizy proszę wydrukować dokument i wziąć go na wyjazd.
Do uzyskania wizy potrzebne są skany paszportu i zdjęcia (w formacie .jpg).
Płatności za wizę dokonuje się kartą kredytową.